Kümme põhjust, miks Eesti peaks teie ämbrite nimekirjas olema

Oma paksude metsade, laiade merede ja 1200 järvega on Eestil palju pakkuda nii adrenaliinisõltlastele kui ka loodushuvilistele. Kümme põhjust, miks vaja riiki uurima.

Kuumus on see ja ka suvise puhkuse otsimine. Eesti, väike Põhja -Euroopa riik, võiks olla „tark” valik. Oma paksude metsade, laiade merede ja 1200 järvega on tehnikat tundval rahval palju pakkuda nii adrenaliinisõltlastele kui ka loodushuvilistele. Kümme põhjust, miks vaja riiki uurima:

1)  20 kraadi eraldatust: hõlmabsetud  Läänemere ja Atlandi ookeani lähedusega hoiab Eesti suved jahedana. Keskmine suvepäeva temperatuur on umbes 20 kraadi ja võib tõusta kuni 30 kraadi, kuid seda ei juhtu liiga sageli. Kuumim, mis selles riigis kunagi on olnud, on 35 kraadi Celsiuse järgi – see on imelihtne enamikule meist. Pealinnas Tallinnas pole Läänemere jalutamiseks kunagi liiga kaugel. Suvi on aeg, mil linna arvukates parkides õitsevad lilled, kena koht laisaks piknikuks. Ostlemine on jalutuskäik. Linna hotellipiirkonnas on palju kaubanduskeskusi ja enam neist on avatud kella 9.00-21.00.

Kadrioru park

2)  Püsi ühenduses:  ilusa suve järgmine parim asi on ühenduvus. 97% mobiilside leviala ja ulatuslik 3G ja 4G levialaga on Eesti nii ühendatud kui võimalik. Ja see ei maksa pommi. WiFi on suures osas tasuta. Hotellid, restoranid ja isegi tanklad, Wifi levialad on laialt levinud, hõlmavad enamikku avalikke ruume. Juhendkaardid, hotellibroneeringud, muuseumipiletid – kõik päikese all on Internetis saadaval. Te pole selles riigis kunagi eksinud.

3) Meresüst: Meresüst ja kanuusõit on Eestis populaarsed suvised spordialad, mida aitabseb meri peaaegu kolmest küljest. Algajatele soovitatakse lühikesi reise mööda Tallinna ja teisi rannikulinnu. Põhja- ja läänerannikul on võimalikud ühepäevased reisid või isegi pikemad ekspeditsioonid. Linnad on Tallinnaga hästi ühendatud rongi ja bussiga. Palju reisikorraldajad korraldavad soovi korral transpordi. Paketid sisaldavad tavaliselt seadmeid ja juhendeid. Reisikorraldajatega saab ühendust võtta veebis. Dugouts ehk ühest palgist välja nikerdatud pikad paadid on maiuspala. Nad lähevad tagasi kiviaega ja on proovimist väärt.

4) Džungel seal:  vt tõesti edasi. Umbes pool Eesti maast on metsad. Eestlased on alati olnud looduslähedased – tamme soovitatav traditsioonidest lähtuvalt siiani pühaks. 2011. aastal valiti Eesti õhk maailma puhtaimaks. Hinga sügavalt sisse ja saad teada. Territooriumiga kaasnevad matkamine, jalutuskäigud loodusesse ja lindude ning eluslooduse jälgimine.

24. juuni on Eesti tähtsaim suvepäev. Jaanipäev ehk jaanipäev tähistab kevadkülvi lõppu ja heinateo algust. 23. juuni öösel süüdistatakse lõkked ja nende ümber kogunevad inimesed koos perede ja sõpradega, lauldes ja tantsides. Armastajad suunduvad metsadesse ja otsivad tabamatut sõnajalaõit, mis õitseb väidetavalt alles sel ööl – rituaal, mille juured on Koit (koit) ja Hämarik (hämarik), kes näevad kaksist vaid kord aastas ja jagavad lühimat suudlust – võib -olla sümbol põgusale hetkele, kui koidik saabub hämarasse.

Eesti elusloodus.

5) Koprasafari: koprad, närilistest suurimad, urgitsevad jõed või järvede kallastel. Keskkonna ümberehitamise osakond jääb alles alles veel kohal. Kopraid leiti kord kogu Euroopast, kuni neid jahiti väljasuremise lähedal. Kaitsetegevus on vilja kandnud ja Eesti on üks nende kodudest. Kopravaatlusreise korraldatakse nii päeval kui ka öösel. Soomaa rahvuspark riigi edelaosas on populaarne öiste safaride jaoks, kus neid öiseid loomi jõe ääres näha saab.

6) Konks, nöör ja uppuja:  Kalapüük on aastaringne hobi. Sadadest jõgedest, tuhandetest järvedest ja 3800 km pikkusest rannajoonest jätkub igasuguse aastakäiguga õngitsejatele. Igaüks saab lihtsa käsiõngega kala püüda, kui hooaega, saite ja piiranguid silmas taha. Kalade hulka kuuluvad võrkhaav, meriforell, haug ja angerjas. Mõned kohad ja varustus vajavad kalapüügilube, mis on veebis hõlpsasti kättesaadavad, samuti on vaja teavet püügivahendite ja püügivõimaluste kohta.

7)  Röstsai ajaloole:Pe üldiselt kõik Eesti linnade jaoks on olemas vanalinn. Rootslased, taanlased, sakslased ja venelased, kes valitsesid Balti riiki ajaloo eri aegadel, on jätnud oma jälje linnapildidesse. Tallinna südames on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv keskaegne vanalinn. Viilkatusega majad, gooti tornid ja munakivisillutisega tänavad, ajalooline kihiline vanalinn on arhitektuuriline labürint ja pärl samaaegselt. Ajalugu ja kaasaegne maailm mitu maitsva kombinatsiooni. Gurmeerestoranid, pubid, pitsabaarid ja isegi tantsuklubid tegutsevad kunagistes kaupmeeste majades ja isegi lautades. Paljudes kohtades ei saa minna üles iidsest kivist nikerdatud trepist, mis viib kohvikusse. Tekki mässitud, hõõgveini rüübates on Tallinn paigutatud täies hiilguses silmapiiri ääristava Läänemere sädeleva sinisega. Ülikoolilinnas Tartus vanim tänav on pubiliin, mis teenindab mõlemaid – katkisi õpilasi ja luksuslikku komplekti. Nädalalõpp käib riigi intellektuaalses pealinnas.

Tallinn, keskaegne vanalinn.

8) Las teie leib kestab: see on ebatõenäoline, kui see on maitsev tume rukkileib. Eestlased tervitavad hea isu eest tagasihoidlikud päevi, kuid kohalikku kööki on rikastanud naabrite ja valitsevate jõudude mõju. Kala on külluses. Sealiha jääb lemmiklihaks, kartuli ja hapukapsaga, Saksa mõjuga, kuid selgelt eristuva Eesti maitsega. Piim on üks suurimaid ekspordiartikleid. Supermarketite riiulid oigavad juustu, jogurtite ja piimatoodete raskuse all. Põllumajandustootjad on hea koht kohaliku liha, lihatoodete, köögiviljade ja puuviljade ostmiseks. Eesti metsad toodavad palju mett. Kamajahu on veel üks põhitooteid. Röstitud teravilja ja kaunviljade segu, millest on mõnus pähkline maitse ning mida on kõige parem serveerida segatuna jogurti ja kihi värske ploomi- või maasikamoosiga.

Õllepruulimine on juba mõnda aega olnud suuremate saarte jaoks tõsine äri. Parim õlu pärastb sealt, nende retseptid jäävad mandrimaalastele siiani salauseks, kuid näpunäide ja teie taevas või vähem selle lähedal. Tervist!

9) Laul ja draama: Milline on hea puhkus ilma mõne laulu ja draamata? Eestil on palju pakkuda. Suvi paneb muidu reserveeritud eestlased laulma. Koorikonkursside laulupidusid ja välikontserte korraldatakse kogu riigis. Minge võrku ja võimalik taha midagi, millest laulda. Tallinnas on neil isegi lauluväljak ja Tartus on eksprompt -esinemised, üliõpilasfestivalid tavalised. Teater omab erilist kohta. Igal aastal tõuseb lavale sadu uus lavastusi ja neid külastatakse väga palju. Teatrikülastajate arvu järgi on Eesti üks Euroopa juhtivaid riike.

10) Raba-kingamine: kui saate kõndida, saate raba-kinga. Põhjapoolkerale on tüüpiline raba märgala, lõdvalt soo, kus turba kihid ja kihid- puude ja taimede jäänused ning sammal- hõivavad väikesi järvi ja võimaldavad kõndimist. Rabakinga on nagu lumekinga või kääbuspaat, mis on kinnitatud kõndiva jalatsi külge. Korjage raba servadelt marju või jalutage või minge matkama sinna, kuhu muidu ei pääse. Sood on laialt levinud, kuid kõige kõnditavamad Soomaa ja Lahemaa rahvusparkides. Isegi lõunast isegi Venemaa piirini rabada. Alates mõnest tunnist kuni suvilateni ööbimiseks on ekskursioonid saadaval kogu riigis.

Raba-jalanõud Soomaa rahvuspargis.

Sinna jõudmine: Tallinn on õhu kaudu ühendatud kõik Skandinaavia ja enamiku Euroopa pealinnadega. Soome lahe lõunakaldal asub Tallinn on samuti populaarne kruiisi sihtkoht. Soome pealinn Helsingi on linnast vaid 83 km kaugusel ja praamisõit kestab vaid kaks tundi.

Peatudes seal:  tipptasemel hotellid taskukohaste majutuskohtadeni-seal on midagi iga tasku jaoks. Tallinnal on kesklinna lähedal hotellipiirkond. Ka vanalinnas on hotels and noorte hosteleid. Ööbida on võimalik hinnaga 13-16 €. Sama Tartuga. B & B on Eestis üsna tavaline ja suures osas pereettevõte. Kui plaanite pikk viibimist ja reisite grupis, on parem üürida korter. Laagrid ja haagissuvilad, spaahotellid ja isegi mõisahooned on muud võimalused.